سه‌شنبه, 19 اسفند 1399

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

  • ساعت : ۲۰:۸:۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ 
پژوهشکده چای خبر داد
ارائه دو عنوان سخنرانی علمی ترویجی وبیناری در پژوهشكده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی

ارائه دو عنوان سخنرانی علمی ترویجی وبیناری در پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده چای و  پیرو فعالیت‌های آموزشی ترویجی و هم‌چنین با عنایت به رسالت پژوهشکده چای برای اطلاع‌رسانی و افزایش سطح آگاهی باغ‌داران،  کارشناسان اجرایی و کارشناسان و مروجان پهنه‌های ترویجی مرتبط با چای؛ طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه پنجم و ششم اسفند ماه ۱۳۹۹، دو عنوان سخنرانی علمی ترویجی در سامانه وبیناری پژوهشکده چای ارائه شد.

   در روز سه‌شنبه پنجم اسفند، آقای مهندس سیدتقی میرقاسمی محقق گروه پژوهشی فناوری و مدیریت تولید پژوهشکده با ارائه سخنرانی علمی ترویجی با عنوان *شناسایی و کنترل علف‌هرز برگ بیدی در باغ‌های چای* به تشریح این علف‌هرز پرداختند و راه‌های کنترل و مبارزه با آن را بیان نمودند. این علف‌هرز در حال حاضر یکی از علف‌های هرز مطرح در نواحی چای‌کاری استان گیلان است.

   هم‌چنین در روز چهارشنبه ششم اسفند، خانم دکتر سمر رمزی‌جهرمی عضو هیات علمی گروه فناوری و مدیریت تولید پژوهشکده چای، سخنرانی علمی ترویجی دیگری با عنوان *آشنایی با آفت سفیدبالک در باغ‌های چای استان گیلان* را ارائه کردند و راه‌های شناسایی و نحوه‌ی فعالیت و خسارت این آفت را بیان نمودند. لازم به ذکر است این آفت از ابتدای سال جاری در بیشتر مناطق چای‌کاری شیوع پیدا کرده است و پتانسیل این را دارد که به یکی از آفات مهم و خسارت‌زای باغ‌های چای کشور تبدیل شود.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها