شنبه, 15 آذر 1399

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

عنوان گروه خبري / سخنرانی ها و دوره ها .
  • ساعت : ۲۰:۳:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ 
گزارش برگزاری سخنرانی محققین خارج از کشور با عنوان
«نسل چهارم دانش علف‌های‌هرز (4.0)-دانش و مدیریت علف‌های‌هرز مبتنی بر داده»

به گزارش روابط عمومی موسسه، سخنرانی علمی «نسل چهارم دانش علف‌هاي‌هرز (4.0)-دانش و مديريت علف‌هاي‌هرز مبتني بر داده» توسط جناب آقای دکتر محسن بهشتیان مسگران از محققین خارج از کشور کشور به وسیله بخش امور پژوهشی و فناوری موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی، به شیوه ویدئو کنفرانس روز یکشنبه مورخ 23 شهریورماه سال‌جاری و با حضور 220 نفر از اعضای هیات علمی، محققین و کارشناسان حوزه کشاورزی و ترویج کشور برگزار گردید.

در این سخنرانی عنوان شد: صنعت گرایش عظيم و بي‌سابقه‌اي به سوي انجام خودکار کارها (اتوماسیون) نشان می‌دهد. این گرایش بواسطه فناوری حسگرها با توانایی تولیدحجم عظيمي از داده‌ها، توان محاسباتی با امکان پردازش داده‌های كلان و راه‌حل‌های مهندسی با قابلیت تبدیل اطلاعات به اقدامات عملی، میسر شده است. این سیر تکامل مداوم در صنعت، اغلب به عنوان صنعت نسل چهارم (4.0) شناخته می‌شود که نشان دهنده چهارمین انقلاب صنعتی در تاریخ بشر از زمان کشف نیروی بخار درسال میلادی1780 (به عنوان اولین انقلاب صنعتی) مي‌باشد.

 فن‌آوری و دانش علف‌های‌هرز در چه جايگاهي از این چشم‌انداز تکنولوژیکی، که به سرعت در حال تحول است، قرار دارد؟ هم‌چنین در این سخنرانی به مفهوم «دانش علف‌هاي‌هرز نسل چهارم» و اين كه چگونه داده‌های کوچک و بزرگ به همراه تلفیق فیزیکی-سایبری در حال دگرگون کردن دانش و مدیریت علف‌های‌هرز هستند، پرداخته شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها