دوشنبه, 7 اسفند 1402

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

  • ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ 
دكتر رنجبر اقدم رییس موسسه تحقیقات گیاه پزشكی كشور در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا به معرفی اولین اپلیكیشن جامع تخصصی گیاه پزشكی ایران پرداخت

به گزارش روابط عمومي موسسه تحقيقات گياه پزشكي كشور، خبر تهیه اولین اپلیکیشن جامع تخصصی گیاه پزشکی ایران كه در چهارمین دوره هفته کتاب ملی کشاورزی و منابع طبیعی سال 1401 به عنوان نرم افزار برتر برگزیده شد، در خبرگزاری ها به شرح زیر درج شد:

پایگاه خبری کشاورزی آینده جهان (کاج پرس)  https://keshavarziayandehjahan.ir/fa

خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) https://www.isna.ir/news/

  دكتر رنجبر اقدم رييس موسسه تحقيقات گياه پزشكي كشور در مصاحبه با خبرگزاري ايسنا با اشاره به طراحی اولین اپلیکیشن جامع تخصصی گیاه پزشکی ایران، گفت: این اپ شامل مدیریت  آفات، بیماری ‌ها و علف ‌های هرز (۲۱ محصول زراعی و باغی) بوده که در قالب ۶۳ اپلیکیشن مجزا با محتوای فنی (معرفی، علائم و راهکارها) تدوین شده است.

حسین رنجبر اقدم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تولید این ابر اپلیکیشن با همکاری دو موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور و آموزش و ترویج کشاورزی با تکیه بر دانش موجود در موسسه تحقیقات گیاه پزشکی و همکاری ۷۰ نفر از اعضای هیات علمی و محققین آن درسطح کشور توسط اداره آموزش و ترویج و انتقال یافته های این موسسه صورت گرفت.

وی ادامه داد: این نرم افزار شامل مدیریت  آفات، بیماریها و علف‌های هرز (۲۱ محصول زراعی و باغی ) بوده که در قالب ۶۳ اپلیکیشن مجزا با محتوای فنی (معرفی، علائم و راهکارها) تدوین شده است. این نرم افزار ضمن قابلیت به روزرسانی با در دسترس بودن تصاویر، می‌تواند کمک شایانی به کشاورزان و بهره برداران در کنترل به موقع آفات، بیماریها و علف‌های هرز داشته باشد.

رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور اضافه کرد: این نرم افزار قابلیت نصب در گوشی ‌های اندروید را دارد. این اپلیکیشن در جشنواره رسانه‌ های آموزشی ترویجی شهید آوینی در دی ماه سال جاری رونمایی خواهد شد و سپس در اختیار کارشناسان و بهره برداران قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا در مراسم چهارمین دوره هفته کتاب ملی کشاورزی و منابع طبیعی اولین اپلیکیشن جامع تخصصی گیاه پزشکی ایران به عنوان نرم افزار کاربردی برتر تقدیر به عمل آمد. رئیس موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور  تولید این نرم افزار کاربردی برای نخستین بار در کشور را نتیجه تلاش دانشمندان عرصه علم و آگاهی و گامی مهم در حل مشکلات گیاه پزشکی کشور دانست.

 ايجاد شده توسط محبوبه افضل وطن در تاريخ 1401/09/02

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها