پنج‌شنبه, 16 تير 1401

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

  • ساعت : ۱۹:۳:۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ 
برگزاری سخنرانی «معرفی شركت شیمی پژوهان سبز نیكان توسط مهندس بابایی» در قالب سلسله برنامه‌ های معرفی فعالیتهای شركت ‌های دانش بنیان

        به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور، سومین سخنرانی از سلسله برنامه‌های معرفی فعالیت های شرکت‌های دانش بنیان با «معرفی شرکت شیمی پژوهان سبز نیکان» توسط مهندس جابر بابایی روز یکشنبه 29 خرداد سال جاری توسط اداره آموزش و ترویج موسسه با همکاری مرکز رشد و نوآوری و فناوریهای  گیاه پزشکی برای اعضای هیات علمی ستادی و مراکز استانی، محققین، کارشناسان در سطح ملی برگزار گردید.

شرکت شیمی پژوهان سبز نیکان در خرداد سال ۱۳۹۸ ثبت و در ابان ماه همان سال در مرکز رشد موسسه تحقیقات گیاه پزشکی مستقر گردید. هدف از تاسیس شرکت بررسی فرایندهای تولید و ایجاد دانش فنی تولید مواد افرودنی و در برخی موارد تولید بعضی محصولات نهائی ویژه برای صنایع مختلف می باشد. این شرکت پس از مدتها مطالعه و پژوهش سرانجام در ابان سال ۱۴۰۰ با بهینه سازی امولسفایر مورد مصرف در روغن ولک فعالیت رسمی و تولیدی خود را آغاز نمود.

با تولید این امولسیفایر رایج و شناخته شده و با درامد حاصله بررسی تولید امولسیفایر ای سی روغن ولک اغاز گردید.

متاسفانه استفاده از امولسیون روغن ولک(مایونز) با تناز بالا در کشور ما بسیار رایج است و این درحالیست که بیش یک دهه از الزام حذف این مواد در باغداری و جایگزینی ان بوسیله نوع ای سی توسط فائو میگذرد و کارخانجات ما همچنان انرا تولید و کشاورزان با استقبال عجیبی از ان استفاده می نمایند. اما پروژه اصلی شرکت تولید محصولی معادل سیتوویت با ساختار مولکولی جدید و با اکتیویته بالاتر از نمونه های متداول در بازار است. این فراورده با افزایش جذب سموم توسط گیاه عملا باعث کاهش مصرف سم و کاهش الودگی زیست محیطی، کاهش هزینه های سم پاشی و … می گردد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها