پنج‌شنبه, 16 تير 1401

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

عنوان گروه خبري / بازدید رییس موسسه از بخش ها .
  • ساعت : ۱۰:۲۴:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ 
بازدید دكتر رنجبر اقدم رییس موسسه تحقیقات گیاه پزشكی كشور و هیات همراه از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان كرمان

به ‌گزارش روابط‌ عمومی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور، دکتر رنجبر اقدم رییس موسسه، به همراه دکتر  شاهرخی خانقاه سرپرست معاون پژوهش فناوری و انتقال یافته ها و مهندس سعیدی نایینی مسئول حراست و رییس حوزه ریاست موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور روز سه شنبه 27 اردیبهشت ماه سال جاری به مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کرمان سفر کرد و در جلسه ای که با حضور دکتر نقوی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان، دکتر زهدی معاون پژوهش وفن آوری و انتقال یافته ها و مهندس برادران رییس بخش تحقیقات گیاه پزشکی مرکز  برگزار گردید، شرکت نمود. همچنین در این سفر از بخش گیاه پزشکی کرمان بازدید به عمل آمد.

 در جلسه مشترک با مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان، دکتر رنجبر اقدم رییس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور با تاکید بر سیاست های وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و موسسه در انجام تحقیقات جهت دار و اثرگذاری آن بر تولید گفت: سازمات تحقیقات با توجه به اهمیت نیروی انسانی، در تلاش است با اصلاح آیین نامه ترفیع و ارتقا، توجه به نیروهای فعال و انجام تحقیقات کاربردی برای رفع نیاز بخش اجرا، موجبات فعالیت و انگیزه بیشتر همکاران را فراهم آورد. در این راستا موسسه از افراد توانمند و با تجربه برای رهبری بخشی ازکارها استفاده خواهد نمود.

رییس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور، توجه به شعار سال و نام گذاری خاص آن و نقش بی بدیل سازمان تحقیقات به عنوان مخاطب آن در کشور، بر انجام مامویت ها، بازدیدها از عرصه و جدیت در کارها تاکید کرد. وی همچنین از  راه اندازی کمیته راهبردی نانو به ریاست رییس سازمان در هر استان و دبیری مرکز تحقیقات استان با توجه به اهمیت  استفاده از تکنولوژی نانو و نیاز به فعالیت متخصصین این حوزه، خبر داد.

دکتر رنجبر اقدم ضمن تاکید بر اهمیت همکاری های فراگیر با دانشگاهها و سازمان جهاد کشاورزی برای رشد و ارتقا خدمات و ماموریت های مرکز، با اشاره به وجود مرکز hitech در استان کرمان بر لزوم انجام همکاری های مشترک با این مرکز در قالب تفاهم نامه تاکید نمود. وی با توجه به ابلاغ آیین نامه حمایت از فعالیت های دانش بنیان، به اهمیت فعالیت بخش‌ های مرتبط و ایجاد پایلوت های ترویجی در این آیین نامه، اشاره نمود.

در ادامه با تاکید بر ضرورت ارائه بسته برنامه های ارتقا محصولات مهم  استان و موارد پیش بینی شده در تبصره های قانون بودجه 1401 کل کشور مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی، وظایف مربوط به سازمان و مراکز را یادآور گردید و افزود در وزارت جهاد کشاورزی هیچ محدودیت اعتباری برای انجام فعالیت های اثرگذار وجود ندارد.

سپس رییس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور و همراهان ایشان از بخش تحقیقات گیاه پزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان شامل آزمایشگاههای آفات، بیماریها، بیوتکنولوژی و گلخانه تحقیقاتی بازدید به عمل آورده و در جریان پروژه های انجام یافته و فعالیت های در دست انجام قرار گرفتند.

همچنین در نشستی که با حضور همکاران بخش تحقیقات گیاه ‌پزشکی استان تشکیل گردید، در خصوص وضعیت بخش، مشکلات گلخانه و تجهیزات آزمایشگاهی، سطح زیرکشت محصولات مهم استان کرمان (پسته، گردو ،خرما، مرکبات، هسته دارها، دانه دارها، محصولات زراعی و زعفران)، مشکلات گیاه پزشکی و روش‌های مدیریتی آن‌ها گزارش جامعی توسط مهندس برادران رییس بخش تحقیقات گیاه پزشکی کرمان ارائه گردید. در این جلسه بر مساعدت موسسه برای تجهیز بخش گیاه پزشکی مرکز کرمان تاکید شد.

در پایان از ایستگاه جاده زرند کرمان و باغات پسته این منطقه نیز بازدید به عمل آمد.

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها