سه‌شنبه, 5 بهمن 1400

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

عنوان گروه خبري / پژوهشی برگزیده .
  • ساعت : ۱۵:۵۴:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ 
بازدید معاون محترم وزیر در امور زراعت وزارت جهادكشاورزی از موسسه تحقیقات گیاه پزشكی كشور
روابط عمومی موسسه تحقیقات گیاه‌ پزشکی کشور

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات گیاه‌ پزشکی کشور، روز دوشنبه 13 دي ماه سال جاری مهندس مهاجر معاون محترم وزیر در امور زراعت به همراه مهندس کریمی مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی، مهندس نامنی مشاور معاون وزیر و رییس ستاد معاونت زراعت، مهندس هزارجریبی مجری طرح پنبه، مهندس اصغری مدیرکل دفتر امور سبزی ها  و گیاهان جالیزی، مهندس سهرابی مجری طرح گندم، دکتر حصادی مجری طرح چغندرقند، دکتر منصوری مجری طرح دانه های روغنی ضمن بازدید از موسسه تحقيقات گياه پزشكي كشور، امکانات و فعالیت های در دست انجام آن، در جلسه ای که با حضور مدیران موسسه و روسای بخش های تحقیقاتی تشکیل گردید شرکت نمودند.

ايشان ضمن بازدید از آزمایشگاه های تحقیقات فرومون ها، باقیمانده آفتکش‌ها، آنالیز دستگاهی و فرمولاسیون آفتکش های گیاهی در بخش تحقیقات آفتکش ها و آزمایشگاه های باکتری شناسی و بیماریهای غلات در بخش تحقیقات بیماری‌های گیاهی، در جریان آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی، فعالیت های انجام شده در حوزه آفتكش ها و بيماري­هاي گياهي و پیشرفت های حاصل از تحقیقات در دست انجام در موسسه قرار گرفتند. همچنین از بخش تحقيقات علف­هاي هرز بازديد نموده و تحقیقات انجام شده در حوزه مدیریت علفهای هرز مزارع کشور و مقاومت به علف کشها به اطلاع ایشان رسید.

 در انتهای این بازدید، آقاي مهندس مهاجر معاون محترم وزير در امور زراعت و هیات همراه در جلسه اي كه با حضور مديران و روساي بخشهاي تحقيقاتي در محل سالن جلسات كتابخانه مركزي موسسه برگزار شد، شرکت نمودند.

در اين نشست دکتر حسین جعفری رییس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور به معرفي موسسه، توانمندیها و دستاوردهای آن در حوزه امنیت و سلامت غذایی پرداخت و گفت: تمام ماموریت های این موسسه در راستای تامین امنیت غذایی کشور در دو محور سلامت غذا و تامین غذا بوده و شعار موسسه نیز «غذای بیشتر، غذای بهتر» می باشد. وی پیشنهاد تشکیل کارگروههای مشترک تخصصی برای تهیه یک بسته جامع پژوهش، آموزش و ترویج تحقیقات با محوریت مشکلات مهم حوزه زراعت کشور با مشارکت دفاتر ستادی تابعه معاونت زراعت و اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور ارائه نمود.

آقاي مهندس مهاجر با تجلیل از محققان موسسه اظهار نمود موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور جزو اولین موسسات تحقیقاتی تاسیس شده در کشور بوده و کارایی بالای آن بر کسی پوشیده نیست و در گذشته همکاری تنگاتنگی با معاونت زراعت داشته و هر دو مجموعه در تلاشند تا این همکاری در آینده بیشتر گردد.

وی به اهمیت ارائه دستاوردهای تحقیقاتی در قالب پایلوت ها در مناطق مختلف کشور  جهت بهره برداری کشاورزان به عنوان یکی از سیاست های معاونت زراعت اشاره نمود. وی همچنین از پیشنهاد تشکیل کارگروههای مشترک تخصصی با مشارکت دو مجموعه استقبال نمود و افزود بخش های تحقیقاتی مختلف فعال در موسسه می توانند نقش موثری در همکاری با معاونت زراعت داشته باشند. در انتها مقرر گردید که اعضای کارگروههای تخصصی از طرف معاونت زراعت و موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور  معرفی و برنامه کاری هریک از کارگروهها تدوین و اجرایی شود.

 

 

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها