شنبه, 15 آذر 1399

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

عنوان گروه خبري / گزارش های موردی .
  • ساعت : ۱۵:۳۶:۲۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ 
گزارش بازدید رییس موسسه از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی موسسه، رییس موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور در بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی اظهار داشت: انتظار موسسه از پژوهشگران استانی تمرکز بر روی اولویت های استانی و حل مشکلات کشاورزی استان در مواجهه با آفات و بیماری‌های محصولات خاص هر استان  است.

آقای دکتر جعفری رییس موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور روز دوشنبه 21 مهر ماه سال جاری به همراه آقای دکتر اقنوم رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی، آقای دکتر کمالی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی مرکزتحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی با حضور در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیع خراسان جنوبی ضمن بازدید از دستاوردها و فعالیتهای بخش تحقیقات گیاهپزشکی این مرکز، با آقای مهندس قوسی رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، آقای مهندس مقری رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی، اعضای هیات علمی بخش تحقیقات گیاهپزشکی و همچنین معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی به منظور بررسی برخی مشکلات در حوزه گیاهپزشکی این استان ملاقات نمود.

در جلسه‌ای که ضمن این بازدید تشکیل گردید، پس از خیر مقدم آقای مهندس مقری از حضور رییس محترم موسسه گیاهپزشکی کشور در استان، آقای مهندس میرزایی رییس بخش گیاه‌پزشکی گزارشی از دستاوردها و فعالیتهای بخش گیاهپزشکی استان ارائه نمود. در ادامه معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز ضمن تشکر از تعاملات مناسب رییس، اعضای هیات علمی و کارکنان مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان به برخی از مشکلات کشاورزی استان در مواجهه با آفات نوظهورکه در اثر تغییر اقلیم، مشکلات ناشی از کم آبی در استان و مسائلی چون کمبود نیرو و مباحث ناشی از خرده مالکی اشاره کردند.

آقای دکتر جعفری در این جلسه از پژوهشگران خواست، اهتمام ویژه خود را صرف تمرکز بر روی اولویت‌های استانی و حل مشکلات کشاورزی استان در مواجهه با آفات و بیماری‌های محصولات خاص نمایند و در زمان مناسب پایش مخاطرات، رصد وضعیت، پیش بینیهای لازم و پیش آگاهی‌های به موقع به کشاورزان را در قالب دستورالعمل های فنی به همکاران بخش اجرا منتقل نمایند. آقای دکتر جعفری از طراحی پروژه کلان که مقرر شده با هماهنگی وزیر محترم جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در راستای نظم‌دهی و کنترل استفاده از سموم به استانها ابلاغ گردد، خبر داد. وی همچنین بر اجرای پروژه‌های تحقیقاتی به صورت تیمی و تدوین پروپوزال‌ها به صورت مشترک با بهره‌گیری از تخصص‌های مختلف تاکید نمود.

آقای دکتر اقنوم نیز در این جلسه از تعامل مناسب مراکز تحقیقات و آموزش خراسان رضوی و خراسان جنوبی اظهار خرسندی کرد و با دعوت از اعضای هیات علمی و پژوهشگران مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی به منظور همکاری در انجام طرحها و پروژهها برای استفاده مشترک از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی اعلام آمادگی نمود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها